Новини

Вашого собаку вкусила оса?

25.07.19

Напевно ваш чотириногий улюбленець обожнює поїздки на дачу, де можна з веселим гавкотом носитися по галявині, лякаючи метеликів та бабок. На жаль, собаки, особливо молоді-недосвідчені, не розуміють небезпеки, яка надходить від інших літаючих комах - це оси, бджоли, джмелі та шершні.

Ви можете почути різкий вереск, повний болю і жаху, а потім побачите, як пес тре лапами постраждале місце - це і означає, що його хтось вжалив.

Загальні відомості про жалких комах

Обороняючись від веселого загравання безтурботного цуценя, оса, наприклад, не тільки жалить, а й кусає собаку, тому бідний пес відчуває дійсно сильний, різкий біль. Оси, шершні і джмелі можуть жалити багато разів, бо мають гладкі жала.

Бджола, яка вжалила цуценятко або кошеня, втрачає своє жало, через це сама незабаром гине. Справа в тому, що тільки бджолине жало має щербини, які щільно входять в тіло ворога, тому витягти свою зброю бджола вже не в силі.

Шершень може сховатися всередині яблука чи груші, прогризаючи собі вхід, тому є ризик проковтнути його разом зі шматочком фрукта. Укуси в язик або горло не тільки найбільш болючі, але й дуже небезпечні для життя.

У чому небезпека нападу оси або бджоли

Укуси комах становлять загрозу для життя вашого вихованця у двох аспектах:

1. Якщо собака або кіт страждають алергічними проявами, то внаслідок укусу інколи трапляється анафілактичний шок - ось тоді тварина може загинути.

2. Після першого укусу оси або бджоли інші родичі-комахи відчувають запах отрути і летять на допомогу своєму товаришеві, а багато укусів від багатьох комах вже небезпечні для здоров'я і життя вашого чотириногого друга.

Що робити

Перша допомога потерпілому песику або котику-малюкові полягає в наступних діях:

  • Необхідно обережно вийняти жало, прикласти лід або холодний компрес - це трохи вгамує біль;
  • Далі треба промити місце укусу бджоли содовим розчином, а після укусу оси – розчином лимонної кислоти. Тоді ви нейтралізуєте хімічну активність отрути - у бджоли він містить більше кислоти, а у оси - луги;
  • При можливості зафіксуйте улюбленця, щоб отрута не поширювалась організмом та обов'язково проконсультуйтесь з ветеринаром на предмет введення антиалергічного препарату (антигистамин).

Кілька днів уважно спостерігайте за поведінкою собаки - якщо ви бачите явне поліпшення стану, то це означає, що ваш щеня таки отримав неоціненний досвід в боротьбі з жалючими комахами.