Новини

Чи може собака застудиться 

01.11.19

Відповідь на питання  чи може собака простудиться простий. Як будь-який живий організм, собака схильна до переохолодження, вірусам і бактеріям. Природно самому в домашніх умови ставити діагноз своєму вихованцеві не варто. При явних ознаках нездужання, краще відразу звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Адже дуже багато симптомів схожих з застудою на ділі можуть надати небезпечним вірусним захворюванням. А в таких випадках втрата часу може призвести до сумного результату.

Якщо собака млява, у неї сухий ніс, відмовляється від їжі, то в першу чергу необхідно виміряти температуру тіла тварини. Нормальною темперою вважається 37.5 ° С-39.0 ° С, все, що вище, має насторожити господаря. Якщо тварина не їсть, але дуже багато п'є, це говорить про початок запального процесу в організмі.

Взимку дуже часто собаки хворіють на простудні захворювання такими як: фарингіт, риніт. А бронхіти або запалення легенів зустрічаються вкрай рідко. Так як собаки на вулиці активніші, ніж людина, то і ризик захворіти нижче.

Іноді кашель і важке дихання можуть викликати різні захворювання серцево-судинної системи. Підвищення температури тіла так само може бути викликано перегрівом, якщо собака довго і активно гуляла на вулиці в жарку погоду. Такі симптоми так само схожі з застудою, але проходять за пару днів.