Новини

Котячі мітки

02.10.19

Котячі мітки з'явилися як спосіб комунікації між кішками, що живуть в природі.

Кішки - територіальні тварини і, залишаючи свій специфічний запах, таким чином вони заявляють права на територію.

Вважається, що за допомогою міток кішки дають зрозуміти іншим кішкам, що вони тут були. Причому за інтенсивністю запаху мітки кішки можуть визначати, як давно по території проходив суперник.

Запахи відіграють настільки значну роль в житті кішок, що у них існує навіть особливий орган - орган Якобсона. Цей орган знаходиться на верхньому піднебінні, за передніми різцями, і за допомогою порожнин з'єднується з порожниною носа. Коли кішка знайомиться з запахом за допомогою органу Якобсона, вона злегка піднімає верхню губу і відкриває рот, через що її мордочка набуває забавне вираз, ніби кішці не подобається запах. насправді вона його вивчає.

У домашніх кішок мітки стали виконувати додаткові функції і служать для відображення емоційного стану, наприклад, стресу. Передбачається, що за допомогою міток вони підвищують упевненість в собі або намагаються впоратися з ним.

Що робити, якщо кіт чи кішка мітить?

Якщо почав мітити молодий некастровані кіт, це означає, що він став дорослим. У більшості випадків кастрація вирішує проблему, але потрібно мати на увазі, що відразу після операції мітки не припиняться: для гормональної перебудови потрібен час.

Якщо ж мітити почали кастрований кіт чи кішка, то в першу чергу варто задуматися про те, що може викликати стрес:

  • поява нового тваринного або члена сім'ї (наприклад, народження дитини);
  • ремонт або нові меблі;
  • фізичне покарання;
  • тісканье тваринного проти його бажання;
  • велика кількість кішок в будинку;
  • конфлікт з іншого кішкою;
  • зміни розпорядку.