Новини

Як легко викупати собаку: поради господарям   

20.08.19

Догляд за улюбленою собакою обов'язково включає миття лап після кожної прогулянки, а також періодичний «банний день». Як зробити з купання приємну процедуру, а не робити кожен раз бойовика з комедією для господаря та собачки?

Готуємося до купання            

Для того, щоб собака дозволив себе вимити, потрібно заздалегідь ретельно підготувати все необхідне для банних процедур:

  • Якщо ваш пес крупної породи, то постеліть на дно ванни гумовий килимок або непотрібну ганчірку, щоб не ковзали лапи, і собака не нервував. Для дрібних порід підійде невеликий тазок або навіть раковина;
  • Розведіть у кухолі з водою шампунь для собак від ТМ «Песик», відповідний породі та довжині волос вашого улюбленця;
  • Приготуйте пару рушників, які добре всмоктують воду, м'яку губку, а також фен (для довгошерстих порід) та ножички (якщо потрібно вистригти шерсть між кігтями).

Розмовляйте з собачкою лагідно і спокійно, не жалійте часу, щоб умовити її зайти у ванну, інакше кожне купання назавжди стане тортурами для вас обох. 

Давайте ж митися, плескатися!

Зазвичай собачки люблять воду значно більше, ніж кішки, але характери у тварин бувають різні, тому лише спокійна доброзичливість господаря допоможе вихованцеві з честю перенести банну процедуру.

  • Намочить тіло собачки, уникаючи попадання води у вуха, очі, ніс.
  • Акуратно полийте собаку розчином шампуня та розподілить піну по всьому шерстяному покриву, злегка потріть тіло собачки губкою. 
  • Змийте за допомогою душа піну, ретельно обполосніть собачку кілька разів – залишки шампуня дратуватимуть шкіру. 
  • Витріть собачку м'яким рушником, потім малих щенят, собачок дрібних порід зазвичай завертають в інший, сухий рушник, а догів, коллі, крупних тер'єрів відпускають сохнути в теплу кімнату без протягів -  на це піде від 2 до 6 годин, підшерсток сохне дуже довго. 

Використання фену для сушки-укладання зачіски вашого улюбленця – справа суто індивідуальна. Шкіра собаки здорова, а густа шерсть яскраво сяє – чом би не висушити феном красуню-коллі або забавну болонку? Якщо після вдалого прийняття водних процедур ви пригостите собачку невеликими ласощами, то скоро в неї закріпиться звичка митися спокійно, щоб отримати смаколик.